sobota, 26 stycznia 2019

Wycieczki jednodniowe organizowane przez Peter's Guest House w Sighnaghi


Przyjeżdżacie do Sighnaghi, zwiedzacie miasteczko i co dalej?
Gdzie można pojechać na jeden dzień? Co zobaczyć? Ile kosztuje jednodniowa wycieczka z Sighnaghi do atrakcyjnych miejsc w Kachetii?

Dla naszych gości przygotowaliśmy ofertę z wycieczkami.

1. Atrakcje Sighnaghi
Sighnaghi jest wyjątkowym gruzińskim miasteczkiem ze względu na zabudowę, która została odrestaurowana. Nie przypomina w niczym innych gruzińskich miast. Położone jest na wzgórzach na wysokości około 800 m n. p. m. regionie Kachetia. Atrakcją miasteczka jest urząd stanu cywilnego, gdzie zarówno Gruzini, jak i obcokrajowcy mogą wziąć ślub o każdej porze dnia i nocy w każdy dzień tygodnia.
W mieście i najbliższej okolicy można zwiedzić:
- bardzo dobrze zachowane mury obronne z XVIII wieku.
- położony na górskim cyplu cmentarz, z którego roztaczają się przepiękne widoki na dolinę Alazani, góry Kaukazu i Sighnaghi.
- muzeum Niko Pirosmaniego, gdzie w jednej z sal wystawowych znajdują się obrazy malarza.
- miejsca widokowe, z których można podziwiać panoramę miasta, dolinę Alazani i góry Kaukazu.
- monastyr św. Nino w Bodbe, który położony jest w malowniczym miejscu 2,5 km od Sighnaghi. Według wierzeń na terenie monastyru pochowana jest patronka Gruzji św. Nino. W starej świątyni można podziwiać przepiękne freski.
Na życzenie towarzyszyć Wam będzie jako przewodnik i miejscowy gawędziarz- Piotr.

 
Sighnaghi


2. Wycieczka po dolinie Alazani
Wyjazd z Sighnaghi po śniadaniu.
Po drodze zwiedzamy muzeum Czawczawadze w Tsinandali, winnicę Shumi, zamek w Gremi, monastyr Nekresi, fabrykę wina Kindzmarauli w Kvareli i jeżeli pogoda dopisuje, to kończymy wycieczkę nad jeziorem Ilja.
Czas zwiedzania i tempo jest dostosowane do indywidualnych preferencji, pilnujemy jednak, aby zmieścić się w godzinach pracy poszczególnych punktów.
Na życzenie gości wycieczka może być wydłużona o Akademię Ikalto i monastyr Alaverdi za dodatkową opłatą.
Zdarza się, że przypadkiem trafia się dodatkowa atrakcja po drodze, np. wyścigi konne, biesiada z okazji lokalnego święta.
Cena wycieczki- samochód z kierowcą: 35 GEL od osoby, jednak nie mniej, niż 140 GEL za samochód. Cena nie obejmuje biletów wstępu do muzeum oraz opłaty za degustację wina.
Czas trwania- cały dzień. 


 
W jednej z winnic

 
3. Wycieczka do parku Lagodekhi.
Jednodniowa wycieczka do parku Lagodekhi.
Wyjeżdżamy rano po śniadaniu. Zabieramy prowiant.
Po dojechaniu na miejsce chętni idą na trekking do dużego wodospadu. Droga wiedzie brzegiem górskiej rzeki, którą w kilku miejscach trzeba przekroczyć. Teren jest zadrzewiony. Trudy wędrówki wynagradza widok 40 metrowego wodospadu oraz możliwość kąpieli w niecce, którą wyżłobiła spadająca woda. Trekking trwa około 2,5 godziny w jedną stronę.
Dla tych, którzy nie czują się na siłach wędrować górskimi ścieżkami, wynajmujemy za 10 GEL stolik w rzece i szykujemy biesiadę. Na miejscu można upiec szaszłyki. Przy zastawionym stole, delektując się gruzińskim winem i czaczą, czekamy na powrót wędrowców.
Wieczorem wracamy do Sighnaghi.
Czas trwania wycieczki- 1 dzień.
Koszt- samochód z kierowcą: 30 GEL od osoby, nie mniej niż 120 GEL za samochód plus koszt prowiantu według uznania gości i 10 GEL za stolik.
Do trekkingu wymagane są buty z twardą podeszwą.
Biesiadnicy mogą być bez butów. 


W drodze do wodospadu

 
4. Wycieczka do David Garedża-
Wyjeżdżamy po śniadaniu, po drodze robimy na życzenie przystanki na zdjęcia i podziwianie stepowego krajobrazu.
Na miejscu nasi goście mają nielimitowany czas na zwiedzanie wykutego w skale monastyru David Garedża oraz na wejście na górę, skąd rozciąga się przepiękny widok na stepy i Azerbejdżan. Po drugiej stronie góry znajdują się jaskinie monastyru Udabno. W niektórych z nich można obejrzeć malowidła z XII wieku.

Konieczne buty z twardą podeszwą, okrywające stopy.
W drodze powrotnej na życzenie gości zatrzymujemy się na posiłek we wsi Udabno w polskim Oazis Club u Kingi i Ksawerego.

Powrót do Sighnaghi na nocleg. Tych z Was, którzy po wycieczce będą chcieli jechać do Tbilisi, zawieziemy do Sagarejo i zapakujemy do marszrutki jadącej do stolicy.
Czas- 1 dzień
Koszt wycieczki 35 GEL od osoby, nie mniej niż 140 GEL za samochód. 


Monastyr David Gareja
 5. Jednodniowa wycieczka do wulkanów błotnych w Vashlovani przez gruzińskie stepy.

Jednodniowa wycieczka przez stepy Gruzji, wśród cudownych skalnych struktur, drzew pistacjowych, wysuszonych słońcem łąk.
Spotykacie po drodze samotne gospodarstwa, gdzie mieszkańcy suszą krowie placki na opał.
Przejeżdżacie starą, ogromną tamę na rzecze i po ostatnich 15 kilometrach wśród dzikiej przyrody, jadąc szutrową drogą, docieracie do wulkanów.
Step, Wy, cisza i pustka, jak okiem sięgnąć, a sięgnąć można baaardzo daleko.
Czas trwania wycieczki- cały dzień.
Koszt- samochód z kierowcą: 60 GEL od osoby, nie mniej jak 240 GEL za samochód, Do tego należy doliczyć bilety 5 GEL od osoby i 5 Gel za samochód.
Teren dostępny tylko dla samochodów 4x4.
Jeżeli zabierzecie prowiant, to można zatrzymać się nad jeziorem na piknik.
Wieczorem powrót do Sighnaghi na nocleg.

Piotr na wulkanach


6. Jednodniowa wycieczka do Dedoplistskaro

Wyjazd po śniadaniu.
1. Zwiedzanie Wąwozu Orła. Jest to pomnik przyrody. Trekking malowniczym terenem wśród skał i zieleni.
2. Następnie odwiedzamy Khornabuji fortress. Położona wysoko na skale wśród malowniczej przyrody forteca zbudowana za czasów króla Wachtanga.
3. Kolejnym punktem jest Elia Tezbiteli, świątynia datowana na V- VI wiek, wzniesiona na skale, z której rozciąga się widok na okoliczne stepy z jednej strony i majestatyczny Kaukaz z drugiej.
Powrót do Sighnaghi na nocleg.
Czas trwania wycieczki- 1 dzień.
Cena 35 GEL od osoby, nie mniej niż 140 GEL za samochód. 

Monastyr Elja w Dedoplistskharo

 

7. Jednodniowa wycieczka do parku Vashlovani.

Wyjazd rano po śniadaniu.
Zajedziecie do biura parku w Dedoplistskaro opłacić wjazd do parku. Koszt to 5 GEL od osoby i 5 GEL za wjazd samochodu do parku.
Następnie pojedziecie do policji granicznej, gdzie odnotują nasz wjazd do parku i dadzą stosowną przepustkę.
Z tym dokumentem ruszacie do parku. Będziecie jechać bezdrożami, podziwiać stepowy krajobraz, przejeżdżać wyschniętymi korytami rzek, brzegami kanionów. Przy odrobinie szczęścia możecie spotkać dzikie zwierzęta, ale wysiadając z samochodu musicie uważać na żmije, których jest dużo w upalne i suche dni. Kierowca będzie o tym przypominać.
Wskazane przewiewne ubranie i okrywające stopy buty.
Można przed wyjazdem zabrać prowiant i na łonie przyrody wśród pięknych widoków urządzić piknik.
Powrót wieczorem do Sighnaghi na nocleg.
Czas trwania- jeden dzień.
Koszt- samochód z kierowcą: 60 GEL od osoby, nie mnie niż 240 GEL za samochód. Do tego doliczyć należy bilety wstępu do parku 5 GEL od osoby i 5 GEL za wjazd samochodu do parku.Bezdroża w parku Vashlovani8. Dwudniowa wycieczka do parku Vashlovani.

Wyjazd s Sighnaghi po śniadaniu.
Zajedziecie do biura parku w Dedoplistskaro opłacić wjazd do parku. Koszt to 5 GEL od osoby i 5 GEL za wjazd samochódu do parku.
Następnie pojedziecie do policji granicznej, gdzie odnotują Wasz wjazd do parku i dadzą stosowną przepustkę.
Z tym dokumentem ruszacie do parku. Będziecie jechać bezdrożami, podziwiać stepowy krajobraz, przejeżdżać wyschniętymi korytami rzek, brzegami kanionów. Przy odrobinie szczęścia możecie spotkać dzikie zwierzęta, ale wysiadając z samochodu musicie uważać na żmije, których jest dużo w upalne i suche dni. Kierowca będzie o tym przypominać.
Wskazane przewiewne ubranie i okrywające stopy buty.
Podróż kończycie w parku nad rzeką Alazani, gdzie przygotujecie wspólnie posiłek. Zostajecie tu na nocleg. Cena noclegu 25 GEL od osoby.
Następny dzień zaczynacie od śniadania, które wspólnie przygotujecie. Potem ruszacie w drogę powrotną zwiedzając park.
Wieczorem wracacie na nocleg do Sighnaghi.
Czas- 2 dni.
Koszt- samochód z kierowcą: 90 GEL od osoby, nie mniej niż 360 GEL za samochód.
Do tego bilety wstępu: 5 GEL od osoby i 5 GEL za wjazd samochodem do parku. Doliczyć należy też koszt prowiantu( według preferencji gości) i koszt noclegu 25 GEL od osoby.
W produkty na obiadokolację i śniadanie należy zaopatrzyć się w Sighnaghi w przeddzień wyjazdu lub w Dedoplistskaro po uzyskaniu dokumentów uprawniających do wjazdu na teren parku.

VashlovaniSerdecznie zapraszamy do Gruzji, do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)Zapraszamy do polubienia nas na FB. Like us  https://www.facebook.com/peterguesthouse

I na naszą stronę http://www.petersguesthouse.pl/
oraz na forum 
Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz