wtorek, 8 września 2015

Nasza Gruzja, Sakartvelo, Peter's Guest House, Jak dojechać z lotniska w Kutaisi do Sighnaghi

Gruzja jest małym krajem. Jednak przemieszczanie się po niej zabiera dużo czasu. Większość turystów po przylocie do Gruzji na bieżąco weryfikuje swoje plany.
Dużo turystów przylatuje do Kutaisi ponieważ tam lądują samoloty tanich linii lotniczych. Znaleźli się przedsiębiorczy ludzie, którzy zorganizowali regularne rejsy busików z lotniska do Tbilisi i Batumi. Czekają one na pasażerów przylatujących z Polski. Jeżeli przejdziecie odprawę paszportową i odbierzecie bagaż, to przy wyjściu z lotniska są stoiska, gdzie można kupić bilet na busik. Przejazd do Tbilisi kosztuje 20 GEL. Busik przyjeżdża do centrum Tbilisi na Plac Puszkina około godziny 11-tej. Plac Puszkina znajduje się przy Placu Wolności, gdzie jest stacja metra Liberty Squer.

Plac Wolności w Tbilisi. Liberty Squer in Tbilisi


 Metrem za 0,5 GEL należy przemieścić się do stacji Samgori, przy której znajduje się dworzec autobusowy z busikami do Sighnaghi. Busiki odjeżdżają codziennie w godzinach 9, 11, 13, 15, 17, 18. Bilet kosztuje 6 GEL.
Jeżeli przyjedziecie do Tbilisi z innej części Gruzji po godzinie odjazdu ostatniego busika do Sighnaghi, wówczas przy stacji metra Isani stoją taksówki, których kierowcy za 40 GEL ( cena całkowita bez względu na ilość osób) dowiozą was do Sighnaghi. Dla czterech osób to prawie cena busika. Stacja metra Isani znajduje się przed stacją Samgori jadąc od Liberty Squer.
Podróż z Tbilisi do Sighnaghi trwa około 1,5 godziny.
A w Sighnaghi polski guest house oferuje relatywnie tanie noclegi w pokojach z łazienkami.

Serdecznie zapraszamy do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)

Zapraszamy do polubienia nas na: https://www.facebook.com/peterguesthouse

Rezerwować można też tutaj 

Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz