czwartek, 8 lutego 2018

Zaćmienie księżyca- spójrz w gwiazdy na gruzińskim niebie

Gruzińskie niebo może dostarczyć niezwykłych emocji.
Dlaczego?
Bo w Gruzji łatwo znaleźć miejsce, z którego w nocy widać jedynie gwiazdy, a widoku tego nie zakłóca żadne sztuczne światło.

Spróbujcie znaleźć u siebie Drogę Mleczną. Trudno, prawda? Światła miast tak bardzo rozjaśniają niebo, że niewiele widać. Trzeba znaleźć miejsce oddalone od sztucznych źródeł światła, a o takie miejsca coraz trudniej w całej Europie.

A tu wystarczy wyjść 1- 2 km za miasteczko i mamy nad głową miliony migoczących kropek, a Drogę Mleczną odnajdzie nawet ten, kto nigdy jej nie widział.

Droga Mleczna sfotografowana z tarasu naszego domu w centrum Sighnaghi


Przed nami ciekawe zjawiska na nocnym niebie. Jeżeli nie chcecie ich przegapić, przyjedźcie do Gruzji. Będziemy razem oglądać nocne niebo i podziwiać to, co się będzie tam działo.

27 lipca 2018 roku zapraszamy do nas na wspólne oglądanie całkowitego zaćmienia księżyca.
Tego dnia księżyc w Sighnaghi wzejdzie o 20:13 czasu gruzińskiego.
Całe zaćmienie będzie bardzo dobrze widoczne w Gruzji. Letnie niebo w tym kraju sprzyja oglądaniu wszelkich ciekawych zjawisk. Lipiec i sierpień są miesiącami bez deszczu, z czystym, bezchmurnym niebem.
Tej nocy dla chętnych przygotujemy piknik poza miastem, na łonie przyrody, gdzie obserwacji nie zakłóci żadne sztuczne światło. Będziemy oglądać, fotografować i dobrze się bawić.
Zapraszamy do wspólnego podziwiania nocnego nieba.

Potem będą spadać Perseidy. Możemy je obserwować na nocnym niebie już od końca lipca do połowy sierpnia.
Jednak ich maksimum przypada każdego roku na 11 i 12 sierpnia.
W związku z tym zapraszamy miłośników nocnego nieba, fotografów i wszystkich, którzy razem z nami chcą podziwiać "spadające gwiazdy".
Dla chętnych przygotujemy piknik poza miastem, na łonie przyrody, w miejscu, gdzie obserwacji nocnego nieba nie zakłócą żadne sztuczne światła.
Na dodatek będą to noce bezksiężycowe, ponieważ srebrny satelita ziemi będzie wschodził dopiero nad ranem.
Będziemy oglądać niebo, gwiazdy, Drogę Mleczną, Perseidy (spadające gwiazdy), pomyślimy życzenia i będziemy dobrze się bawić.

 Serdecznie zapraszamy do Gruzji, do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)Zapraszamy do polubienia nas na FB. Like us  https://www.facebook.com/peterguesthouse

I na naszą stronę http://www.petersguesthouse.pl/
Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz