sobota, 14 kwietnia 2018

Najczęściej spotykane problemy z noclegami w Gruzji.

Jak co roku, tak i teraz z początkiem sezonu turystycznego zaczynają się pojawiać problemy z noclegami. 
Problemu ze znalezieniem noclegu w Gruzji nie ma. Można przyjechać tu bez wcześniejszych rezerwacji i zazwyczaj nocleg się znajdzie.
Mogą jednak zaskoczyć Was w wielu miejscach noclegowych sytuacje, które mogą zepsuć Wasz pobyt w tym pięknym kraju.
 
Jak ich uniknąć lub zmniejszyć stres z nimi związany?

Na co najczęściej narzekają turyści odwiedzający Gruzję? 

Pierwszym problemem jest brak wolnych pokoi mimo wcześniejszej rezerwacji. Zmęczeni podróżą marzycie o ciepłym prysznicu, wygodnym łóżku, gorącej kawie czy herbacie, a tu niespodzianka. Wasz pokój jest zajęty. 
Co w tej sytuacji robić? Jeżeli rezerwowaliście przez booking lub podobną stronę, to możecie złożyć skargę, napisać o tym w opinii. Właściciel z pewnością poniesie konsekwencje. 
Większość właścicieli obiektów noclegowych stara się znaleźć swoim gościom nocleg o podobnym standardzie. To miłe z ich strony i często turysta jest usatysfakcjonowany. Bywa jednak, że proponowany nocleg znacznie odbiega standardem od tego, który rezerwowaliście, a kosztuje tyle samo. Negocjujcie cenę, jeżeli decydujecie się skorzystać z tej opcji. 
Dopilnujcie też, aby właściciel nie zaznaczył w Waszej rezerwacji, że nie pojawiliście się w obiekcie, bo wtedy Wy również poniesiecie konsekwencje.

Następnym problemem jest proponowanie pokoju o innym standardzie niż zamówiliście, bo np. jest wspólna łazienka, a nie prywatna, jak w opisie na bookingu, pokój nie ma okna, a zamieszczone zdjęcie przedstawia pokój z oknem, albo rezerwujecie pokój z dwoma łóżkami, a dostajecie z jednym podwójnym. 
W tych sytuacjach albo rezygnujecie i szukacie innego noclegu, z czym przeważnie problemu nie ma, albo negocjujecie cenę. 
Warto też sytuację opisać dla uwrażliwienia na takie fakty innych turystów, ale też i dla zmobilizowania gospodarza obiektu do większej uwagi i uczciwości.

Innym problemem, z którym stykają się turyści jest niemal cykliczny brak wody w większości kraju. W tej sytuacji gospodarz powinien o tym poinformować zanim weźmie od Was pieniądze za nocleg. Cena noclegu w takim obiekcie również powinna być odpowiednia do niedogodności.
 Większość obiektów posiada zbiorniki na wodę z pompą i takim wypadku tych przerw w dostawie wody turysta nawet nie zauważy. Zdarzy się jednak, że nastąpi przerwa w dostawie prądu i wówczas to już siła wyższa, gospodarz nie ma na to wpływu. Jednak przerwy w dostawie prądu zdarzają się w sezonie bardzo rzadko.
 Zasadniczo dobrze jest na wstępie zapytać, czy woda w obiekcie jest cały czas. Turysta tzw. budżetowy szuka tanich noclegów i często znajduje je w domach, gdzie nie ma zbiornika na wodę z pompą. 
W ubiegłym roku w Sighnaghi wodę w sieci mieliśmy 1,5 godziny rano i 1,5 godziny wieczorem. Wystarczyło na uzupełnienie zbiorników. 
W domu bez zbiornika, w którym nocowało kilkoro turystów, zdarzały się sytuacje, że nie wszyscy zdążyli wziąć prysznic. I wyobraźcie sobie teraz upał około 40 stopni i brak wody w kranie i spłuczce. Czasem lepiej dopłacić trochę więcej i mieć komfort.

Bywa też tak, że właściciel obiektu, w którym są regularne przerwy w dostawie wody proponuję niską cenę za nocleg. Należy jednak wówczas zapytać, czy skorzystanie z prysznica jest za darmo, ponieważ zdarza się, że trzeba dodatkowo za tę przyjemność zapłacić. W efekcie cena takiego noclegu nie będzie niższa od ceny za pokój z łazienką, gdzie nie ma przerw w dostawie wody i można korzystać z prysznica w upalne dni bez ograniczeń. 

Inne problemy dotyczą czystości w obiekcie, kapiących kranów, cieknących spłuczek. Obejrzyjcie miejsce, w którym chcecie nocować, sprawdźcie czy jest ciepła woda, czy kran po zakręceniu nie kapie, a spłuczka działa bez problemu. Zwróćcie uwagę na czystość łazienek i pościeli. 
Niech Wasz pobyt w Gruzji będzie przyjemny i komfortowy, w końcu po to wyjeżdża się na urlop czy wakacje.


Serdecznie zapraszamy do Gruzji, do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)Zapraszamy do polubienia nas na FB. Like us  https://www.facebook.com/peterguesthouse

I na naszą stronę http://www.petersguesthouse.pl/
oraz na forum 
 
 
 
Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz