niedziela, 30 sierpnia 2015

Nasza Gruzja, Sakartvelo, Peter's Guest House, Sighnaghi- najpiękniejsze miasteczko w Gruzji


Jak Gruzini mówią o Sighnaghi?
Takiego miasteczka nie powstydziłby się żaden europejski kraj. Zwane przez Gruzinów miastem miłości, przez turystów porównywane do małej Toskanii, Sighnaghi jest miastem, które zachwyca jakiś kilometr przed wjazdem do miasta. Jadąc z Tbilisi po około 1,5 godzinie zza zakrętu widać Sighnaghi. Miasto położone na szczycie góry wygląda zjawiskowo.

Sighnaghi

Potem następuje drugi etap zachwytu po dojechaniu do pierwszych domów. Uliczki wyłożone kostką, domy z kolorowymi, zdobionymi, drewnianymi balkonami, góry w tle i dużo zieleni.

Uliczka w Sighnaghi Ile czasu spędzić w Sighnaghi?

Żeby poczuć klimat miasta trzeba się tu zatrzymać na dwa, trzy dni. Wielu turystów przyjeżdża tu na kilka godzin, bo właściciele guest house-ów w Tbilisi przekonują, że to wystarczy. Otóż wystarczy żeby tu być, ale nie żeby poczuć, zwiedzić, posmakować, zobaczyć okolicę. Jest to wybieg tychże właścicieli, który pozwala im na zatrzymanie turysty u siebie. Goście, którzy przyjeżdżają do Sighnaghi na jedną noc, zostają dłużej zauroczeni miastem i okolicą. Goście, którzy przyjeżdżają na kilka godzin tracą możliwość poznania prawdziwej Kachetii.

Mury obronne Sighnaghi

Widok z wieży na dolinę Alazani

Kiedy najlepiej przyjechać do Sighaghi?

Wrzesień i październik są szczególnie piękne w Kachetii. Jest tu mnóstwo winnic i w tym okresie można spróbować rożnych gatunków winogron, wziąć udział w winobraniu, zwiedzić okoliczne winnice i spróbować wybornego wina na degustacjach, poznać metody jego wytwarzania oraz wziąć udział w biesiadzie po zbiorze winogron.
Bo Gruzja, Kachetia, Sighnaghi to przede wszystkim winnice, wino i dobre jedzenie.

Gdzie zatrzymać się na nocleg w Sighnaghi?

Zatrzymując się w naszym polskim domu w Gruzji możecie liczyć na rzetelne informacje o tym pięknym kraju, na relatywnie tani nocleg w pokoju z łazienką i na serdeczną atmosferę. Polski Peter's Guest House w Sighnaghi zaprasza.

Serdecznie zapraszamy do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com    +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, Russian, English)


do polubienia nas na:https://www.facebook.com/peterguesthouse

Rezerwować można też tutaj 

Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz