wtorek, 11 sierpnia 2015

Nasza Gruzja, Sakartvelo, Polski Peter's Guest House, Gruziński wariant


Co oznacza "gruziński wariant"?

Każdy, kto zamierza odwiedzić Gruzję powinien wiedzieć, co oznacza tzw. "gruziński wariant". Określenie to często jest używane przez Gruzinów w sytuacjach, kiedy nie mogą oni sprostać oczekiwaniom turystów. Zdarza się tak, że obiecują coś, czego nie mogą spełnić. Turysta przekonany, że trafiła mu się gratka przystaje na propozycje, które potem okazują się nierealne. Mówi się wówczas takiemu turyście, że to jest gruziński wariant i tak tutaj bywa i jest to normalne.
Nasi goście, którzy przyjechali do Gruzji na wycieczkę mieli już okazję się o tym przekonać. Zarezerwowaliśmy im pokoje w Kobuleti, polecanym przez naszych przyjaciół guest housie "no name". Otrzymaliśmy potwierdzenie rezerwacji i spokojnie wysłaliśmy tam naszych gości. Guest house mieści się w Kobuleti przy ul. Rustaveli 264. Wieczorem, gdy oni tam dojechali, okazało się, że nie ma wolnych pokoi, bo inna grupa, która tam się zatrzymała przedłużyła pobyt z ważnych powodów. Właściciel nie powiadomił nas o tym wcześniej ani nie znalazł naszej grupie zastępczego miejsca. Po interwencji kierowcy znalazł pokoje, które tylko odstraszyły naszych gości. W tej sytuacji z pomocą kierowcy ulokowaliśmy naszą grupę w hotelu w Batumi. Dla nas ważne było, aby nasi goście mieli podczas wycieczki obiecany komfort.
Przygoda z gruzińskim wariantem skończyła się dobrze, jednak chcę przestrzec przed zbytnią ufnością i przed godzeniem się na taką sytuację. To, co dla nas jest standardem, w niektórych miejscach w Gruzji jest wręcz postrzegane jako luksus. Zarządzanie rezerwacjami jest w wielu miejscach nieznanym obszarem działania guest house-ów. Nie znaczy to, że wszędzie tak jest. W wielu miejscach właściciele bardzo dbają o komfort gości. Życzę wszystkim turystom, aby trafiali tylko w takie miejsca.
W naszym domu goście czują się komfortowo. Mają do dyspozycji pokoje z łazienkami oraz kuchnię. Polski Peter's Guest House w Sighnaghi to poczucie dobrze spędzonego czasu i uzyskanie rzetelnych informacji o podróżowaniu po tym kraju.
Dziewczyny z Izraela napisały na naszym FP, że czuły się jak u siebie w domu. Atmosfera, którą staramy się stworzyć, pozwala gościom na pełen relaks. Dziewczyny przygotowały obiad i zaprosiły nas do stołu. Było to dla nas wyróżnienie. Na koniec nazwały mnie swoją polską mamą. Dla takich chwil warto jest starać się zapewnić gościom jak najlepsze warunki.

Z dziewczynami z IzraelaZapraszamy do Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami.

celina.wasilewska63@gmail.com    +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, Russian, English)


https://web.facebook.com/peterguesthouse

Rezerwować można też tutaj 

Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz