sobota, 7 maja 2016

Nasza Gruzja, Jak znaleźć nocleg w Gruzji?Jak znaleźć nocleg w Gruzji? Jak rezerwować noclegi w Gruzji?

Zasadniczo w Gruzji nocleg znajdzie Was sam. Jednakże w tym roku sezon turystyczny ruszył z kopyta i wszędzie jest bardzo dużo gości. Może pojawić się problem z szybkim znalezieniem noclegu.
Jest kilka opcji, aby nie zostać bez dachu nad głową w Gruzji.
Pierwszą z nich jest wcześniejsza rezerwacja w wybranym przez siebie miejscu. Można skorzystać z informacji na licznych forach podróżniczych. Polecam forum Kaukaz.
Dużo sprawdzonych miejsc noclegowych znajdziecie też na blogach np. Gruzja po naszemu. Blogerzy często podają namiary do sprawdzonych miejsc i warto z tego skorzystać. Piszcie do guesthousów, hosteli, pytajcie o szczegóły, które Was interesują. Bardzo często już po odpowiedziach można zorientować się, czy dane miejsce jest warte uwagi.
Inną opcją jest np. booking.com. Bukujecie pokój i śpicie spokojnie… no, nie zawsze. Samo zarezerwowanie noclegu w Gruzji w ten sposób niestety nie da Wam pewności, że nocleg będzie na Was czekać. A powinien. Po rozmowach z wieloma turystami okazuje się, że dużo guesthousów nie zarządza rezerwacjami w ogóle. Nie mają nad tym kontroli. Wielu turystów po przyjeździe do miejsca, w którym miał czekać zarezerwowany pokój odchodzi z kwitkiem albo w najlepszym wypadku jest odsyłana w inne miejsce. Ten problem nasilił się w ostatnim czasie i wydaje mi się, że wpływ na to ma większa ilość turystów niż się spodziewano. Niemniej zarządzanie rezerwacjami w wielu miejscach nie istnieje.
Jakiś czas temu pojawił się też handel turystami. Jak to wygląda? Wsiadacie do marszrutki lub taksówki i słyszycie pytanie od kierowcy, czy macie gdzie się zatrzymać. Jeżeli mówicie, że nie, kierowca proponuje, że Wam pomoże, bo zna fajne miejsce, itd. Dzwoni do właściciela takiego miejsca, mówi, że ma turystów i otrzymuje odpowiedź. W sytuacji, kiedy właściciel ma wolne pokoje, kierowca Was tam zawiezie i usłyszycie cenę za nocleg najczęściej wyższą o haracz dla kierowcy. Dopóki taka forma odpowiada obu stronom, to nie widzę w tym nic złego, oczywiście, jeżeli obie strony są świadome sytuacji.
Nie wszyscy tak się zachowują, ale ci, którzy robią to nagminnie, wystawiają cenzurkę pozostałym.
W wielu miejscach oferujących noclegi można liczyć na pomoc w ich znalezieniu w sytuacji, gdy tam jest wszystko zajęte. Warto spokojnie podejść do tematu. W Gruzji jest wielu przyjaznych i ciepłych mieszkańców, którzy Was ugoszczą u siebie lub pomogą znaleźć dobry nocleg zupełnie bezinteresownie.
Życzę wszystkim wyłącznie pozytywnych wrażeń z pobytu w Gruzji i przygód, które będziecie miło wspominać.

 Serdecznie zapraszamy do Gruzji, do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)Zapraszamy do polubienia nas na. Like us  https://www.facebook.com/peterguesthouse

I na naszą stronę http://www.petersguesthouse.pl/

Cdn. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz