środa, 4 maja 2016

Nasza Gruzja, Jak dojechać do Sighnaghi z lotniska w Kutaisi?
Jak dojechać z lotniska w Kutaisi i z Tbilisi do Sighnaghi- małej Toskanii?
Gruzja jest małym krajem. Jednak przemieszczanie się po niej zabiera dużo czasu. Większość turystów po przylocie do Gruzji na bieżąco weryfikuje swoje plany.

Dużo turystów przylatuje do Kutaisi ponieważ tam lądują samoloty tanich linii lotniczych. Znaleźli się przedsiębiorczy ludzie, którzy zorganizowali regularne rejsy busików z lotniska do Tbilisi i Batumi. Linia nazywa się Georgian Bus.  Czekają one na pasażerów przylatujących z Polski. 

Jeżeli przejdziecie odprawę paszportową i odbierzecie bagaż, to przy wyjściu z lotniska są stoiska, gdzie można kupić bilet na busik. Przejazd z Kutaisi do Tbilisi kosztuje 20 GEL. Podróż trwa 4 godziny. Busik przyjeżdża do centrum Tbilisi na Plac Puszkina około godziny 11-tej. Plac Puszkina znajduje się przy Placu Wolności, gdzie jest stacja metra Liberty Squer.Metrem za 0,5 GEL należy przemieścić się do stacji Samgori, przy której znajduje się dworzec autobusowy z busikami do Sighnaghi. Busiki odjeżdżają codziennie w godzinach 9, 11, 13, 15, 17 i 18- tej. Bilet kosztuje 6 GEL.

Jeżeli przyjedziecie do Tbilisi po godzinie odjazdu ostatniego busika do Sighnaghi, wówczas przy stacji metra Isani stoją taksówki, których kierowcy za 40 GEL ( cena całkowita dla 1-4 osób) dowiozą was do Sighnaghi. Dla czterech osób to prawie cena busika. Stacja metra Isani znajduje się przed stacją Samgori jadąc od Liberty Squer.

Sighnaghi- mała Toskania

Podróż z Tbilisi do Sighnaghi trwa około 1,5 godziny.
A w Sighnaghi polski Peter’s Guest House oferuje relatywnie tanie noclegi w pokojach z łazienkami, jednodniowe wycieczki po regionie i atmosferę, jak u cioci na wakacjach.

  


Serdecznie zapraszamy do Gruzji, do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)Zapraszamy do polubienia nas na. Like us on Facebook  https://www.facebook.com/peterguesthouse

I na naszą stronę http://www.petersguesthouse.pl/

Booking rooms. Rezerwować pokoje można też tutaj 


Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz