niedziela, 26 lipca 2015

Nasza Gruzja, Sakartvelo, Polski Peter's Guest House, Winobranie

Gruzja słynie z wybornego wina. Wytwarzane jest ono w prywatnych winnicach i w wielkich fabrykach. wino robione domowym sposobem jest uzyskiwane wyłącznie z winogron. Nie zawiera dodatku cukru ani drożdży.

Jak wygląda winobranie w Gruzji?

Winobranie w Gruzji to ceremonia.
Kachetia jest regionem Gruzji, gdzie winogrona rosną wyjątkowo dobrze, a wino z nich uzyskane posiada niepowtarzalny smak i aromat.

Winnica w Kachetii

Zbiór winogron to nie tylko praca, to również wspólna zabawa. Rodziny i sąsiedzi śpiewają podczas wspólnej pracy, wznosząc od czasu do czasu toast kieliszkiem czaczy.
Tańce w przerwie podczas zbioru winogron


 Kiedy winogrona zostaną zebrane wszyscy jadą do gospodarza winnicy, który przygotowuje z tej okazji uroczystą suprę. Stół ugina się od gruzińskich przysmaków. Obowiązkowym daniem są szaszłyki przygotowywane przez gospodarzy.

Asmati przygotowuje szaszłyki
 W atmosferze dobrej zabawy, przy suto zastawionym stole wznosi się toasty winem i czaczą. Goście śpiewają gruzińskie pieśni i tańczą w takt muzyki. Dookoła unosi się zapach dymu z rusztu, na którym pieką się szaszłyki, a gospodyni pilnuje, aby talerze nie pozostawały puste.Zapraszamy na winobranie do Gruzji, na prawdziwe przeżycia związane ze zbiorem winogron, na imprezę, która dla Gruzinów jest codziennością wpisaną w jesienne dni, a dla turysty możliwością spotkania z gruzińską tradycją, bo winobranie jest w Gruzji ceremonią.
Zapraszamy do Sighnaghi na imprezę związaną w winobraniem. Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rezerwację. Imprezy te odbywają się od 20 września do 20 października.
Oferujemy tanie noclegi w Sighnaghi, w naszym polskim Peter's Guest House.

Dla zainteresowanych kontakt:

celina.wasilewska63@gmail.com    +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, Russian, English)

https://web.facebook.com/peterguesthouse

Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz