piątek, 9 października 2015

Nasza Gruzja, Sakartvelo, polski Peter's Guest House, Jesień w Gruzji

Jesień w Gruzji.

Jesień wielkimi krokami zmierza do Gruzji. Zaczynają się deszczowe, chłodne dni. Jest początek października i temperatura dzisiaj nie przekracza 15 stopni, powietrze jest wilgotne. 
W Sighnaghi momentami chodzimy w chmurach. Gruzini nazywają to "tuman". Wygląda jak mix dymu z mgłą. Nic w tym dziwnego, przecież mieszkamy na wysokości ponad 700 m.n.p.m. 
Zapraszamy do Gruzji, do Sighnaghi jesienią, kiedy można pochodzić w chmurach, a w słoneczne dni podziwiać kolorowe góry, pokryte drzewami, które przygotowują się do zrzucenia liści. Wygląda to jakby góry pokryte były kolorowymi dywanami.


"Tuman" w Sighnaghi

Po lewej, na szczycie góry rozciąga się piękne Sighnaghi


A w naszym domu jest wtedy cieplutko, ponieważ jako jedni z bardzo nielicznych mamy centralne ogrzewanie i żaden nasz gość u nas nie zmarznie.

We wszystkich pokojach i łazienkach są grzejniki i cały dom jest ogrzany.

Gruzja jesienią obfituje w owoce, które w Polsce można kupić tylko w marketach. Drzewa obsypane są figami, granatami, kaki. Dojrzewają również winogrona, które tu są słodkie jak miód.


Dojrzałe granatySerdecznie zapraszamy do Gruzji, do pięknej Kachetii, do klimatycznego Sighnaghi, do naszego Peter's Guest House, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)


Zapraszamy do polubienia nas na: https://www.facebook.com/peterguesthouse

I na naszą stronę http://www.petersguesthouse.pl/

Rezerwować pokoje można też tutaj 


Cdn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz