niedziela, 1 września 2013

Gruzja, Batumi- dzień pierwszy 19.06.2013 r

Dlaczego pojechaliśmy do Batumi?

Po śniadaniu pożegnaliśmy się z Neli i jej rodziną, wymieniliśmy się adresami, numerami telefonów i wszelkimi namiarami na siebie i ruszyliśmy na dworzec autobusowy. Czekała nas krótka podróż do Batumi. Byliśmy bardzo ciekawi tego miasta. Czytaliśmy o jego pięknie i o jego komercji. Chcieliśmy się sami przekonać jak tam jest.
Marszrutka przyjechała po kilku minutach czekania i mogliśmy jeszcze przez chwilę spojrzeć na Poti zza jej szyb.
Po godzinie jazdy ujrzeliśmy w oddali Batumi. Robiło wrażenie. Pogoda w Batumi była doskonała jak na tę porę roku.

Batumi

 Droga wiodła nad morzem, wiła się po niewielkich górach. Mijaliśmy tereny pełne zieleni no i oczywiście wypatrywaliśmy słynnych pól herbacianych. Niestety po uprawie herbaty pozostały tylko wspomnienia. Gdzieniegdzie widać było resztki herbacianych krzewów.

Jak nocleg w Batumi nas znalazł?

W mieście wysiedliśmy na dworcu autobusowym i od razu podszedł do nas kierowca taksówki i zapytał, czy chcemy wynająć pokój. Chcieliśmy, jednak najpierw należało uzgodnić cenę. Okazało się, że cena jest przystępna, tzn. 20 lari za osobę. Pojechaliśmy zobaczyć lokum i zdecydowaliśmy się zostać. Uzgodniliśmy, że za 5 dni pobytu zapłacimy 190 lari. Pokój był czysty i z łazienką, a obok była kuchnia, z której mogliśmy korzystać. Miał jeszcze istotną zaletę, a mianowicie było stąd blisko na plażę i do centrum. W zasadzie lepszego miejsca szukać nie było trzeba.
Rozgościliśmy się i poszliśmy na obiad. Przy okazji chcieliśmy zrobić obchód okolicy. W pobliżu mieliśmy ogród zoologiczny i delfinarium.

Jaka jest plaża w Batumi?

Plaża była również bardzo blisko więc poszliśmy ją zobaczyć. Jest kamienista i żeby spędzić na niej trochę czasu warto wypożyczyć leżak za 4 lari i parasol również za 4 lari. Dobrze jest też mieć plażowe buty. Taka plaża ma też swoje zalety. Co prawda fajna jest piaszczysta, ale z kamienistej człowiek nie przynosi tony piachu do domu. Plaża w Batumi ciągnie się kilometrami więc każdy znajdzie tu kawałek miejsca dla siebie.

Plaża w Batumi

Przy plaży jest duży park z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Są tu piękne fontanny, posągi, rzeźby, ogródki zabaw dla dzieci i restauracje.

W parku znalazłam przyjaciela


Piotr zaprzyjaźnia się z piratem


W pobliżu fontann jest punkt informacji turystycznej, gdzie dostaliśmy mapę miasta i uzyskaliśmy informacje o tym, co warto zobaczyć i jak spędzić czas w Batumi.

Wspominałam już, że to bardzo przyjazny dla turysty kraj

Poszliśmy promenadą nad morzem, która ciągnie się kilometrami. Wzdłuż całej promenady biegnie ścieżka rowerowa. Chcieliśmy znaleźć miejsce z tańczącymi fontannami, aby wieczorem zobaczyć to widowisko.

Promenada nad morzem w Batumi

Czy w Batumi można znaleźć Gruzję?

Potem poszliśmy zobaczyć miasto, pochodziliśmy uliczkami, sprawdziliśmy, gdzie jest piekarnia, market i co w okolicy jest ciekawego. Stare Batumi jest bardzo piękne. Część budynków jest odnowiona, inne są w trakcie odnawiania. Piękne parki zachęcają do zatrzymania się na jednej z ławeczek i odpoczynku.


Ponieważ zaplanowaliśmy na jutro odwiedzenie bazaru w Batumi, to przy okazji sprawdziliśmy skąd odjeżdżają tam marszrutki.

Jak tańczą fontanny w Batumi?

Po powrocie do pokoju odpoczęliśmy, aby wieczorem pójść na spektakl tańczących fontann. Byliśmy bardzo ciekawi tego widowiska. Pogoda w Batumi nadal nas rozpieszczała. Było bardzo ciepło.Wyszliśmy wcześniej, aby zająć dobre miejsce. O godzinie 21-ej rozpoczął się spektakl. W takt muzyki woda z fontann tańczyła mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy.

Tańczące fontanny w Batumi

 Oglądaliśmy to widowisko do późnych godzin wieczornych i około północy wróciliśmy do pokoju. Postanowiliśmy, że jeszcze jeden wieczór przeznaczymy na tę atrakcję. Pełni wrażeń poszliśmy spać.

Film Tańczące Fontanny w Batumi

Zdjęcia z Batumi

Cdn.

Serdecznie zapraszamy do pięknej Kachetii, do naszego Peter's Guest House w Sighnaghi, do kontaktu z nami:

 celina.wasilewska63@gmail.com 

nr tel.   +995 599 22 19 63  - polski, rosyjski, angielski (Polish, 
Russian, English)

Zapraszamy do polubienia nas na: https://www.facebook.com/peterguesthouse

Rezerwować pokoje można też tutaj 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz